Okolí - Znojemsko, NP Podyjí, Vranov nad Dyjí

Znojemsko má celou řadu pamětihodností, turistických lákadel a zajímavostí, které není možné všechny na našem webu obsáhnout a doporučit. Uvádíme jen ty, které považujeme za významné.
Vyčerpávající informace co navštívit na Znojemsku, typy, doporučení, otevírací doby, aktuální ceníky a řadu dalšího naleznete na specializovaných webech, které se turistice v naší oblasti profesionálně zabývají. Proto navštivte stránky www.znojemskabeseda.cz a www.znojemsko.info. Zde se dozvíte vše co budete při návštěvě naší oblasti potřebovat.

Zvlášť doporučujeme:

Zámek Vranov nad Dyjí

Barokní zámek získal svoji současnou podobu přestavbou na konci 17. století. Jeho dvorním architektem se stal světoznámý Jan Fischer z Erlachu, který vytvořil sál předků, jednu z nejzajímavějších prostor vranovského zámku. Kromě prohlídky zámeckého interiéru se mohou návštěvníci podívat také do kaple. Natáčely se zde pohádky jako Nesmrtelná teta a Andělská tvář.
 

Hrad Bítov

Hrad Bítov patří mezi nejstarší české hrady a je výjimečný svojí polohou – stojí na ostrohu, který ze tří stran obtéká řeka Želetavka. Bítov je proslulý největší sbírkou vycpaných psů v Evropě. Na malé i velké návštěvníky na Bítově čeká kromě prohlídky hradu také ZOO barona Haase. Zde se také natáčely pohádky Tajemství staré bambitky a Sen o krásné panně.
 

Zřícenina Cornštejn

Romantická zřícenina postavená v 1. polovině 14. století se nachází na vrcholku kopce, jejž obtéká řeka Dyje. Cornštejn kdysi sloužil jako pevnost (byl dobyt v roce 1465), dnes si návštěvníci mohou prohlédnout zbytky zdí, hradní sklepení a vychutnat si nádherný výhled na okolí. Na této zřícenině se natáčely pohádky Nebojsa a Císař a tambor.
 

Národní park Podyjí

Národní park Podyjí nabízí nespočet zajímavých cyklistických a turistických stezek po místních krásách. Nádherné vyhlídky, tajuplné zříceniny, ale i přírodní rarity – to vše láká návštěvníky, aby se do Podyjí znovu a znovu vraceli. V národním parku Podyjí se nachází několik chráněných zón.
 

Hardeggská vyhlídka

Vyhlídka se nachází na česko-rakouských hranicích a skýtá nádherný výhled na rakouské město a hrad Hardegg. Z této vyhlídky je možné si prohlédnout zákruty řeky Dyje. Na tuto vyhlídku se dá dostat pouze pěšky nebo na kole – jakákoliv motorová vozidla jsou zakázaná!
 

Králův stolec

Vyhlídka na okraji národního parku Podyjí je místem hojně navštěvovaným – ti, kteří se na Králův stolec vydají, nebudou litovat. Na vyhlídku vede dlouhá lesní cesta, na jejímž konci se rozprostírá malebný obrázek meandrujícího koryta řeky Dyje. Na vrcholku skály stojí dřevěný altánek.
 

Zřícenina hradu Nový Hrádek u Lukova

Prvními historicky doloženými majiteli tohoto území byli premonstráti z kláštera Louka ve Znojmě, kteří ho v roce 1358 směnili s moravským markrabětem Janem Jindřichem Lucemburským. Ten zde - na nejužším místě skalnaté šíje, asi 80 metrů nad hladinou Dyje postavil dnešní tzv. dolní hrad, a to jako opevněné sídlo plášťového typu využívané k příležitostným loveckým pobytům. Návštěvníci shlédnou unikátně dochovaný hradební systém staršího lucemburské- ho hradu z 14. století s dvojitým, do sebe vloženým prstencem oválných hradeb, pozdějším předhradím a opevněným suchým příkopem.
 

Vinice Šobes

Vinice Šobes je jednou z nejcennějších vinařských lokalit v České republice, která se navíc nachází přímo v Národním parku Podyjí. Jedinečné mikroklima Šobesu ovlivňuje i řeka Dyje. Oblast je již dlouhá staletí využívána pro pěstování vinné révy. V létě je zde možnost ochutnání vzorků vína.
 

Čížov

Obec Čížov je sídlem Správy Národního parku Podyjí a začíná zde velké množství stezek. V dobách komunismu vedla podél obce tzv. železná opona – tedy ženijně-technické zátarasy. Ty v Čížově jsou dodnes jako vzpomínka na minulý režim. Na konci obce je situováno návštěvnické středisko správy Národního parku Podyjí.
 

Řeka Dyje na lodi

Řeka Dyje je ideální řekou pro milovníky přírody, klidu a pohody. Je výbornou řekou pro začátečníky.V loňském roce jsme sami vícekrát vyzkoušeli sjet Dyji v úseku Znojmo – Krhovice a byli jsme výletem doslova nadšení. Řeka je klidná, splavná po většinu roku po takřka celém úseku a rozhodně se nemusíte bát vzít i malé děti. Na několika místech sjíždíte jezy, které jsou mírné, dobře upravé a bezpečné. Pokud budete při jízdě klidní a tiší tak určitě během své cesty uvidíte i klenot našich vod – Ledňáčka říčního, který se vyskytuje po celém úseku plavby.
NOVINKA PRO ROK 2017. Navávazali jsme úzkou spolupráci s provozovatelem půjčovny lodí ve Znojmě a dohodli jsme pro Vás - naše zákazníky zajímavé slevy a možnnosti v případě, že budete mít zájem prožít jeden krásný vodácký den po dobu své dovolené. Našim ubytovaným poskytne provozovatel několik významných zvýhodnění a slev nad rámec svých ceníkových cen. Stačí při objednávce uvést, že jste ubytováni u nás a provozovatel s Vámi projedná výhodné půjčení lodi nebo dalších doplňků. Co je zvlášť příjemné je, že můžete dohodnout přistavení lodí přímo v Dyji, v místě svého ubytování a na dobrodružnou cestu se vydáte od nás. Nemusíte nikam přejíždět auty a zase se vracet pro auta zpět, po cestě se můžete libovolně občerstvit a víte, že Vás provozovatel lodí přiveze po skončení plavby zpět do našeho penzionu. PŘISTAVENÍ LODÍ V DYJI JE PRO NAŠE ZÁKAZNÍKY  ZCELA ZDARMA (běžně je za nástup mimo běžné nástupní místo účtován poplatek). Pokud Vás tato možnost zaujala, podívejte se na stránky provozovatele služby Půjčovna lodí na Dyji (http://www.pujcovnanadyji.cz/) kde naleznete veškeré podrobnosti, ceny, trasu a zajímavosti kolem. Případně se obraťte na nás a my Vám informace zprostředkujeme. A proč právě doporučujeme tuto půjčovnu lodí? Je to hlavně pro jejich přátelský individuální přístup, minimální čekací dobu na výdej materiálu a dovoz zpět z trasy a nejlepší ceny.
 

Malovaný sklípek v Šatově

Malovaný sklípek v Šatově se nachází v příhraničním městě Šatov na jihu České republiky blízko města Znojmo. Rodák z města Šatov, Maxmilián Appeltauer zde vybudoval vinný sklípek. Po téměř celý život zde tvořil kresby na zdech. Celý sklípek maloval pouze při svíčkách, během světové války navíc přišel o jednu ruku a tvorba pro něho tak byla mnohem těžší. Malovaný sklípek v Šatově prošel mnoha změnami. Některé kresby byly předělávány například z důvodů změny politického režimu. Malovaný sklípek v Šatově po více než rok fungoval také jako vinný sklep pro klienty, z důvodů ničení kreseb byl však zavřen. Při vstupu do této turistické zajímavosti dostanete na ochutnání skleničku místního, znojemského vína.
 

Rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny

Rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny je nejvzácnější kulturní památkou města Znojma. Byla postavena pravděpodobně v 11. století jako součást přemyslovského hradu.
 

Plovárna Louka

Plovárna Louka je nové veřejné koupaliště. Nachází se nedaleko Louckého kláštera ve městě Znojmo v České republice. Plovárna Louka nabízí pro své návštěvníky 50 m rekreační bazén s atrakcemi, skokanskými můstky, 3 plaveckými dráhami a ostrovem s proudovým kanálem. Dále je zde kondiční bazén o rozměrech 25 x 21 m s hloubkou 1,8 m a 8 dráhami. Pro neplavce je k dispozici bazén o velikosti 12 x 12 m a hloubce 1 m . Do tohoto bazénu ústí skluzavky a tobogán. Pro děti je k dispozici brouzdaliště o průměru 10 m a hloubce 15 až 25 cm.

Novinky a aktuality

Tip na výlet - za vínem na Znojemsko

Tip na výlet - za vínem na ZnojemskoPro všechny milovníky vína máme tip na návštěvu klasického vinného sklepa. Zimní měsíce jsou ideálním časem na ochutnávky vín a případně i turistiku. Poznejte Znojmo a jeho okolí v zimě. Využijte naší nabídky. Pokud přijedete na jeden den tak se Váš program soustředí na návštěvu vinného sklepa. Předtím však můžete ještě na pár hodin navštívit Znojmo a podívat se na největší pamětihodnosti. Procházka Znojmem Vás nadchne. Při dvoudenním pobytu bude na prohlídkju Znojma a okolí více času. Doporučíme kam zajít a co vidět. Určitě stojí za zhlédnutí znojemské podzemí, hrad, muzeum pivovarnictví atp. Pro milovníky umění doporučujeme navštívit Moravský Krumlov (35 km od penzionu) a zde navštívit Muchovu Slovanskou epopej, která je zde k vidění na krumlovském zámku. Možností je mnoho. Stačí si pobyt zarezervovat a my se o Vás postaráme.

UBYTOVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ FIREM

UBYTOVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ FIREM Potřebujete ubytovat zaměstnance svých firem při práci na Znojemsku. Nabízíme volnou kapacitu našeho penzionu. Velmi příjemné prostředí, prostorné parkoviště a dobré zázemí. Ceny stanovujeme individuálně mimo náš stálý ceník. Zavolejte. Určitě se dohodneme.


Zobrazit všechny aktuality

Předpověď počasí

Partneři